Ostutingimused

Veebipoe Mantrakee.eu (edaspidi Veebipood) omanik on OÜ Mantrakee (registrikood
14407343), asukohaga Salu tee 59-1, 62213, Tartumaa.

Müügilepingu kehtivus, kauba- ja hinnainfo

Müügitingimused kehtivad Veebipoest kaupade ostmisel.

Teave kauba kohta on esitatud Veebipoes vahetult kauba juures
.
Veebipoe müügivaluuta on euro (EUR). Veebipoes müüdavate toodete hinnad on märgitud toodete juurde.

Toote hinnale lisandub tasu kauba kättetoimetamise eest. Kauba kättetoimetamise tasu sõltub ostja asukohast ning kättetoimetamise viisist. Kättetoimetamise tasu kuvatakse ostjale tellimuse vormistamisel.

Kui Klient tellib toote väljaspoolt Euroopa Liitu, siis võivad tootele kohalduda impordiga seotud kohustused ja tollimaksud, mis tasutakse toote saabumisel sihtriiki. Sellised maksud tasub Klient. Maksu- ja tollipoliitika võib erineda riigiti, seetõttu soovitab Veebipood Kliendil tutvuda võimalike lisanduvate maksudega enne toote tellimist.

Veebipood võib igal ajal muuta Veebipoes nähtavaid hindu. Kõik muudatused avaldatakse Veebilehel mantrakee.eu ning need jõustuvad alates avaldamise hetkest.

Makseviisid

Arve: 
Veebipoes on võimalik tasuda arvega 7 päeva jooksul alates arve saamisest. Ehted tehakse valmis ja pannakse posti peale arve tasumist.

Pangalingid: Kõige kiirem, lihtsam ja turvalisem on tasuda Veebipoes pangalingi kaudu. Pangalingi kaudu maksmisel suunatakse Klient peale Veebipoes tellimuse vormistamist Kliendi poolt valitud internetipanka. Kliendile kuvatakse eeltäidetud maksekorraldus, kus on kirjas summa eurodes, mis tasumisele kuulub. Kinnitage makse ning vajutage seejärel nupule “Tagasi kaupmehe juurde”.

Veebipoes on võimalik tasuda järgnevate pangalinkide kaudu:
-Eesti: Swedbank, SEB, Luminor, LHV, Coop, Pocopay ja Liisi ID

Tellimuse vormistamine

Kauba tellimiseks tuleb lisada soovitud tooted ostukorvi. Tellimuse vormistamiseks tuleb täita nõutud andmeväljad ning valida sobiv toodete kohaletoimetamise viis. Seejärel kuvatakse ekraanile tasu suurus, mille saab tasuda pangalingi kaudu või arvega.

Leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa laekumisest Veebipoe arvelduskontole. 

Kui tellitud kaupa ei ole võimalik tarnida seoses kauba lõppemisega või muul põhjusel, teavitatakse sellest ostjat esimesel võimalusel ning tagastatakse tasutud raha (sh kauba kättetoimetamise kulud) viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul teate saatmisest.

Kohaletoimetamine

Kaupu saadetakse Eestisse ja Euroopa Liidu riikidesse, kokkuleppel Veebipoega ka muudesse riikidesse. 

Paki saatmise ajale lisandub valmistamise aeg 1-2 tööpäeva. 

Kauba saatmiskulud kannab ostja ning vastav hinnainfo on kuvatud saatmisviisi juures.

Eestisisesed saadetised jõuavad üldjuhul ostja määratud sihtpunkti kuni 5 tööpäeva jooksul alates müügilepingu jõustumist. 

SmartPOST: Saatekulu Eestisisesel saatmisel on 3€.
Niipea kui pakk jõuab sihtkoha pakiautomaati, saadetakse paki saaja mobiiltelefonile SMS-teate, kus on kogu vajalik info paki kättesaamiseks.
Pakki hoitakse pakiautomaadis 7 kalendripäeva alates Saaja mobiiltelefonile uksekoodi saatmisest. 

Omniva: Saatekulu Eestisisesel saatmisel on 3€. 
Paki saab kätte personaalse uksekoodi abiga, mis edastatakse SMS-i või e-kirjaga. Kui sisestada pakiautomaati uksekood, avaneb selle kapi uks, kus asub pakk.
Pakki hoitakse pakiautomaadis 7 kalendripäeva alates Saaja mobiiltelefonile uksekoodi saatmisest. 

Väljaspool Eestit toimub kohaletoimetamine Euroopa piires olenevalt sihtkohast kuni 7 tööpäeva jooksul, väljapoole Euroopat kuni 15 tööpäeva jooksul.
Erandlikel juhtumitel on õigus kaup kohale toimetada kuni 45 kalendripäeva jooksul.
Saatekulu Euroopa liidu riikidesse saatmisel on 5€.
Saatekulu väljaspool Euroopa liidu riike saatmisel on 6€.

Taganemisõigus

Pärast tellimuse kättesaamist on ostjal õigus Veebipoes sõlmitud lepingust taganeda 14 päeva jooksul [olenevalt toodetest ei pruugi ostjal taganemise õigust olla, vastavad tooted ja teenused tuleb sellisel juhul loetleda ning need peavad vastama võlaõigusseaduse § 53 lg-s 4 loetletud tingimustele].

Taganemisõigus ei kohaldu, kui ostjaks on juriidiline isik.

14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud kaupa kasutada muul viisil kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil nagu see on lubatud kauba testimiseks füüsilises poes.

Kui kaupa on kasutatud muuks otstarbeks kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või sellel on kasutamise või kulumise märke, on Veebipoel õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt kauba väärtuse vähenemisele.

Kauba tagastamiseks tuleb esitada kauba ostmisest taganemise avaldus ning saata see e-posti aadressile info@mantrakee.eu hiljemalt 14 päeva jooksul kauba kättesaamisest.

Kauba tagastamise kulud kannab ostja, välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv asi ei vasta tellitule (nt vale või defektiga asi).

Ostja peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul kauba üle andnud kauba vedajale.

Veebipood tagastab tagastatava kauba kättesaamisel ostjale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest, kõik ostjalt lepingu alusel saadud tasud.

Veebipood võib keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud või kuni ostja on esitanud tõendid, et on asja tagasi saatnud, sõltuvalt sellest, kumb toimub varem.

Kui ostja on sõnaselgelt valinud Veebipoe pakutud kõige odavamast tavapärasest asja kättetoimetamise viisist erineva kättetoimetamise viisi, ei pea Veebipood tarbijale tagastama kulu, mis ületab tavapärase kättetoimetamise viisiga seotud kulu.

Veebipoel on õigus taganeda müügitehingust ning nõuda ostjalt tagasi kaup, kui kauba hind veebipoes on eksituse tõttu märgitud oluliselt alla kauba turuhinna.

Pretensiooni esitamise õigus

Veebipood vastutab ostjale müüdud kauba lepingutingimustele mittevastavuse või puuduse eest, mis oli olemas juba asja üleandmise hetkel ning mis ilmneb kuni kahe aasta jooksul, alates kauba üleandmisest ostjale. Sellest esimese kuue kuu jooksul asja üleandmisest ostjale eeldatakse, et puudus oli olemas juba asja üleandmise ajal. Vastava eelduse ümberlükkamine on Veebipoe kohustus.

Ostjal on õigus puuduse ilmnemisel pöörduda hiljemalt kahe kuu jooksul veebipoe poole, saates e-kirja aadressile info@mantrakee.eu või helistada telefonil: +372 56866187.

Veebipood ei vastuta puuduste eest, mis on tekkinud pärast kauba üleandmist ostjale. Kui Veebipoest ostetud kaubal on puudused, mille eest Veebipood vastutab, parandab või asendab Veebipood puudusega kauba. Kui kaupa ei ole võimalik parandada ega asendada, tagastab Veebipood ostjale kõik müügilepinguga kaasnenud tasud.

Veebipood vastab tarbija esitatud kaebusele kirjalikult või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis 15 päeva jooksul.

Otseturustus ja isikuandmete töötlemine

Veebipood kasutab ostja poolt sisestatud isikuandmeid (sh nimi, telefoninumber, aadress, e-maili aadress, pangarekvisiidid) ainult tellimuse töötlemiseks ning kauba ostjale saatmiseks. Veebipood edastab isikuandmeid veoteenust pakkuvale ettevõtetele selleks, et kohale toimetada kaupa.

Veebipood on isikuandmete vastutav töötleja ja edastab maksete teostamiseks vajalikud isikuandmed volitatud töötleja Maksekeskus AS-le. 

Veebipood saadab ostjale uudiskirju ning pakkumisi ostja e-maili aadressile ainult juhul, kui ostja on selleks avaldanud soovi, sisestades veebilehel e-kirja aadressi ning andnud teada oma soovist otsepostituse teadete saamiseks.

Ostjal on igal ajal võimalik loobuda e-postile saadetavatest pakkumistest ja uudiskirjadest, andes sellest meile teada e-kirja teel või järgides pakkumisi sisaldava e-kirjas toodud juhiseid.

Vaidluste lahendamine

Kui ostjal on Veebipoe osas pretensioone, tuleb need saata e-kirja aadressile info@mantrakee.eu või helistada telefonil: +372 56866187.

Kui ostja ja Veebipood ei suuda lahenda vaidlust kokkuleppe teel, siis on ostjal võimalik pöörduda Tarbijavaidluste komisjoni poole.Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada ostja ja Veebipoe vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi. Ostja kaebuse läbivaatamine komisjonis on tasuta.

Ostja võib pöörduda Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendava platvormi poole.

Autoriõigused

Mantrakee OÜ veebilehe www.mantrakee.eu sisu, tekstid ja fotod on kaitstud autoriõigusega. Sisu kasutamise ainuõigus kuulub Mantrakee OÜ-le.